| на галоўную | кроніка | дасылкі | аб праекце | кантакты | наш банэр |

Прымусовыя вывазы людзей з Зах. Беларусі у 1940 г.

(чыгуначный транспарт)

Ад'езд

Прыезд

Колькасьць

 

Канвой

Дата

Станцыя

Ваеводства (у 1939 г.)

Станцыя прыбыцьця

Вобласьць, ці іншая адмін. адзінка станцыі прыбыцьця

Адзінка канвою

Склад

Прозьвішча

Камандзіра

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

5.02

Ліда

Наваградзкае

Томск

Новасыбірская

1680

15 брыг.

131 батал.

23

Стрэльнікаў

5.02

Высокае

Літ.

Палескае

Архангельск

Архангельская

1350

"

132 батал.

"

Сьцеблін

5.02

Брэст над Буг

Палескае

Тайшэт

Іркуцкая

902

"

"

"

Кадычнікаў

1.04

Маладэчна

Віленскае

Сухобезводное

Горкаўская

551

"

"

"

 

5.02

Сенкевічы

Палескае

Моржэнга

Валагодзкая

1506

"

136 батал.

"

Зуб

5.02

Пінск

Палескае

Архангельск

Архангельская

1492

"

"

"

Углоў

5.02

Драгічын

Палескае

Емца

Архангельская

1743

"

"

"

Вячкелаў

5.02

Дзятлавічы ?

Палескае

Плесецкая

Архангельская

1509

"

"

"

Тук (Гук?)

5.02

Івацэвічы

Палескае

Архангельск

Архангельская

1791

"

226 полк

"

Кузьнецоў

5.02

Косава

Палескае

Халмагорская

Архангельская

1206

"

"

"

Бурымаў

5.02

Аранчыцы

Палескае

Халмагорская

Архангельская

1166

"

"

"

Захараў

5.02

Даманава

Наваградзкае

Халмагорская

Архангельская

1506

"

"

"

Шалыгінаў

5.02

Наваельня

Наваградзкае

Верх. Сінега

Архангельская

1194

"

"

"

Крывашэя

5.02

Міцкевічы

Наваградзкае

Верх. Сінега

Архангельская

1200

"

"

"

Дудкін

5.02

Гарадзея

Наваградзкае

Морженга

Валагодзкая

1493

"

"

"

Сасноў

5.02

Азерніца

Наваградзкае

Морженга

Валагодзкая

1484

"

"

"

Сабаданс ?

5.02

Нёман

Навагрудзкае

Галіч

Яраслаўская

1533

"

"

"

Самадзелкін

5.02

Аўгустаў

Беластоцкае

Тайшэт

Іркуцкая

1859

"

"

"

Маркін

5.02

Паставы

Віленскае

Балхаш

Алмаацкая

2127

"

"

"

Прохараў

5.02

Зябкі

Віленскае

Котлас

Архангельская

1604

"

"

"

Бялоў

5.02

Варапаева

Віленскае

Цюмень

Омская

1863

"

"

"

Мурзычук

1.02

Маладзечна

Віленскае

Тайшэт

Іркуцкая

1981

11 брыг.

127 батал.

"

Іваноў

1.02

Масты

Беластоцкае

Солікамск

Молатаўская

1669

"

"

"

Еўтушэнка

1.02

Белавежа

Беластоцкае

Цяжын

Новасыбірская

1488

"

134 батал.

"

Антоненка

1.02

Беласток

Беластоцкае

Тайшэт

Іркуцкая

1582

"

"

"

Шнырын

1.02

Сьвіслач

Беластоцкае

Кыштын

Чэлябінская

1716

"

"

"

Чэрнышоў

1.02

Валкавыск

Беластоцкае

Абазёрская

Архангельская

1818

"

"

"

Жарыкаў

1.02

Пагарэльцы

Наваградзкае

Верх. Сінега ?

Архангельская

1597

"

"

"

Кулакоў

1.02

Баранавічы

Наваградзкае

Панажырёва

Горькаўская

1290

"

"

"

Жданаў

1.02

Ружанка

Наваградзкае

Макінка

Акмалінкая

2090

"

236 полк

"

Гурскі

1.02

Маладэчна

Віленскае

Шыра

Краснаярскі кр.

1155

"

"

"

Душэнка

1.02

Маладэчна

Віленскае

Рэўда

Сьвердлоўская

1793

"

"

"

Празораў

14.4

Брэст над Буг

Палескае

Мартук

Акцюбінская

450

15 брыг.

132 батал.

24

Баркоў

14.4

Брэст над Буг

Палескае

Макінка

Акмалінская

1011

"

"

25

Паўлаў

15.4

Мікашэвічы

Палескае

Кокчэтаў

Севераказахская

1349

"

"

"

Рыбкін

15.4

Аранчыцы

Палескае

Віктараўка

Кустанайская

876

"

"

24

Ермакаў

14.4

Баранавічы

Наваградзкае

Джалтыр

Акмалінская

1049

"

226 полк

 

Пушкоў ?

14.4

Баранавічы

Навагрудзкае

Кандратаўка

Севераказахская

713

"

"

 

Марозаў

14.4

Стаўбцы

Наваградзкае

Кандратаўка

Севераказахская

873

"

"

 

Барадзін

15.4

Крулеўшчызна

Віленскае

Булаева

Севераказахская

1003

"

"

 

Белоў

16.4

Баранавічы

Наваградзкае

Петухова

Чэлябінская

1378

"

"

 

Захараў

18.4

Ліда

Наваградзкае

Сьмірнова

Севераказахская

1146

"

"

 

Сабаданс ?

19.4

Гародня

Беластоцкае

Шартанды ?

Акмалінская

1111

"

"

25

Бурашоў

20.4

Зябкі

Віленскае

Паўладар

Паўладарская

1233

"

"

"

Цурко

20.4

Крулеўшчызна

Віленскае

Паўладар

Паўладарская

 

"

"

"

Саскоў

15.4

Друя

Віленскае

Мамлутка

Севераказахская

1189

11 брыг.

134 батал.

 

Самадзелкін

15.4

Гаўе

Навагрудзкае

Паўладар

Паўладарская

1068

"

"

 

Шчырын

14.4

Масты

Беластоцкае

Мамлутка

Севераказахская

1040

"

236 полк

 

Мякішэў

15.4

Мікашэвічы

Палескае

Паўладар

Паўладарская

1228

"

"

 

Ганчароў

15.4

Мікашэвічы

Палескае

Кокчэтаў

Севераказахская

1137

"

"

 

Пятроў

16.4

Ваўкавыск

Беластоцкае

Тайнча

Севераказахская

1443

"

"

 

Власаў

20.4

Баранавічы

Наваградскае

Акцюбінск

Акцюбінская

994

"

"

 

Жарыкаў

13.4

Стаўбцы

Наваградскае

Кокчэтаў

Севераказахская

1048

12 брыг.

225 поўк

 

Крывашэя

19.4

Беласток

Беластоцкае

Паўладар

Паўладарская

1190

"

"

24

Кіселёў

19.4

Беласток

Беластоцкае

Тайга (Тайнча)?

Новасыбырская (Севераказахск.)?

893

"

"

25

Маркаў

19.4

Маладэчна

Віленскае

Кокчэтаў

Севераказахская

1508

"

"

24

Шайтэр

20.4

Ашмяны

Віленскае

Кокчэтаў

Севераказахская

1067

"

"

 

Мурзычук

30.6

Беласток

Беластоцкае

Котлас

Архангельская

1303

15 брыг.

131 батал.

28

Шустаў

1.07

Беласток

Беластоцкае

Архангельск

Архангельская

1589

"

"

26

Немцаў

1.07

Гародня

Беластоцкае

Няндома

Архангельская

1158

"

"

27

Ломкін

29.6

Брэст над Буг

Палескае

Котлас

Архангельская

1244

"

132 батал.

"

Сухно

29.6

Брэст над Буг

Палескае

Котлас

Архангельская

1244

"

"

28

Цымбаліст

30.6

Брэст над Буг

Палескае

Котлас

Архангельская

1427

"

"

25

Кізічук

30.6

Семяцічы

Беластоцкае

Плесецкая

Архангельская

1085

"

"

28

Курашоў

4.07

Брэст над Буг

Палескае

Таўда

Сьвярдлоўская

431

"

"

25

Філатаў

29.6

Стаўбцы

Наваградскае

Дягцярка

Сьвярдлоўская

1732

"

135 батал.

"

Оберніхін

30.6

Лунінец

Палескае

Котлас

Архангельская

964

"

136 батал.

31

Іваноў

30.6

Баранавічы

Наваграцкае

Ягоршына

Сьвярдлоўская

785

"

"

27

Ганчарэнка

29.6

Менск

Менская вобл.

Няндома

Архангельская

1679

"

226 поўк

25

Барынаў

29.6

Менск

Менская вобл.

Плесецкая

Архангельская

1504

"

"

"

Цюрын

29.6

Менск

Менская вобл.

Котлас

Архангельская

1372

"

"

"

Саскоў

29.6

Менск

Менская вобл.

Волагда

Валагоцкая

1021

"

"

"

Хрыстоў

29.6

Менск

Менская вобл.

Шэксна

Валагоцкая

1461

"

"

26

Грушавой

30.6

Беласток

Беластоцкае

Котлас

Архангельская

1533

"

"

27

Івакін

1.07

Маладэчна

Віленскае

Котлас

Архангельская

771

"

"

28

Колачнікаў

1.07

Беласток

Беластоцкае

Шабаліна

Кіраўская

804

"

"

25

Пабышнеў

4.07

Беласток

Беластоцкае

Котлас

Архангельская

657

"

"

22

Крывашэяў

 

"KARTA" , №12, "Cztery deportacje 1940-41"

(Рапарт аб лічбе абывацеляў польскіх вывезеных у СССР) с.130-135

Падрыхтаваў Равяка Руслан

| на галоўную | кроніка | дасылкі | аб праекце | кантакты | наш банэр |

дзед ТАЛАШ - першы беларускi парталBelaruski Centar u Prazie CzeskajБелорусский рейтингRating All.BYNarodny Albom - рокпадзея 1998 году